Müşteri Hizmetleri0(312) 285 4040
  1. Sivilceye karşı mücadele eder ve onu temizler

Aloe vera jeli, cilt için harika bir temizleyicidir. Enzim içerikli yapısı sayesinde, kullanımı, cildin nazikçe ölü hücrelerden arındırılmasını sağlar. Güzel bir peeling olarak, cildi kurutmadan üst katmanının yenilenmesine yardımcı olur.

Arındırıcı özelliklerinin yanı sıra, antiseptik, anti-mikrobik ve mantar karşıtı özelliklere de sahiptir. Bu sayede, ciltte meydana gelen enfeksiyonları ve sivilceleri önleyebilir.

  1. Cildi geride yağlı bırakmadan nemlendirir

Bu jel, tüm cilt tipleri için ideal olan bir nemlendiricidir. Cildiniz kuruysa, onu doğal bir bitkisel yağ ile karıştırabilirsiniz. Öte yandan, cildin yağlanmasının önüne geçtiği için, yağlı ya da karma cilde sahip olan bireyler de aloe vera jeline bayılacaktır.

  1. Rahatlatır

Cildi rahatlatmak için doğal, hızlı ve etkili bir çözüme ihtiyacınız varsa eğer, aloe vera tam da aradığınız reçete olabilir. Fitostrerol gibi bileşikleri nedeniyle, anti-enflamatuvar ve ağrı giderici faydalara sahiptir.

Cilt yanıkları ya da döküntülerinin yanı sıra tıraş sonrası cildi yumuşatmak için de bu jeli kullanabilirsiniz. Rahatsız edici tahrişleri rahatlatmaya ek olarak, cildin yenilenmesine ve taze hissetmemize olanak sağlar.

  1. İyileştirir ve yeniler

Aloe vera cildin iyileşme sürecini hızlandırmak için harika bir reçetedir. Aslında, birçok tedavi yöntemi bu jeli, kuşburnu ile birleştirir. Bileşenlerin bu kombinasyonu, geride yara izi bırakmayan sonuçlar bile verir.

Aloe vera’da bulunan bitkisel hormonlar, deri hücrelerinin büyümesini uyarır. Ancak, en iyi sonucu elde etmek için düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Aloe vera’yı etkilenen bölgeye mümkün olan en kısa sürede uygulayın ve yara tamamen iyileşene kadar her gün bu işlemi tekrarlayın.

  1. Gençleştirir

Bu şifalı bitki, cildin genç görünmesini sağlamada güçlü bir müttefik olarak, görevini layıkıyla yerine getirir:

Cildi nemlendirir: Kırışıklara sahip bir cilt her zaman nem eksikliği ile ilgilidir. Diğer taraftan, beslenen cilt elastik olup kırışıklıkların oluşum süreci yavaştır.

Cildin yenilenmesine yardımcı olur: Cilt hücrelerinin sürekli yenilenmesi, yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına destek olur.

Bol miktarda antioksidan içerir: Bu özellik serbest radikallerin verdiği hasara karşı mücadele eder.

Aloe vera’nın kullanım alanının sadecece yüzümüzle sınırlı olmadığını belirtmek gerekir. Vücudun geri kalan bölgeleri de, seçtiğiniz aloe vera ve bitkisel yağ kombinasyonlarından (Hindistan cevizi, badem, jojoba vb.) faydalanacaktır.

Bu jeli sürekli olarak kullanmak, kuruluk, çatlak ya da egzama gibi cilt sorunlarının önüne geçilmesine yardımcı olur. Buna ek olarak, cilde masaj eşliğinde uygulanan bu jel kolaylıkla emilir ve cildin nemlenmesine geride yağlı bir his bırakmaksızın yardımcı olur.

Yorum Formu
 
#
Tamam